Yurtdışından Freelancer Paranızı Kripto ile Alabilirsiniz

Ülkemize döviz kazandıracak birçok yol ne yazık ki engelleniyor. Hindistan gibi ülkeler için bacasız fabrika haline gelen insan gücü sayesinde yurtdışından milyarca dolar ülkeye giriş yapılıyor.

Ülkemizde ne oldu peki?
Daha önce paypal yasaklanmıştı, hemen ardından Wise gibi yurtdışından ödeme alınmasını sağlayan diğer bir servis sağlayıcıda ülkemizden çıkış yapacağını belirtti. Ne yazık ki bunlar hiç iyi gelişmeler değil.

Son zamanlarda ekonominin gidişi ve döviz kurundaki aşırı yükselme karşısında TL bazlı maaşların erimeye başlamasıyla birçok yazılımcı ve tasarımcı gözünü yurt dışından bir işe girmekte buldu. Heleki yurtdışından bir firmada çalışan biri eğer Türkiye’de yaşıyorsa aldığı birkaç bin dolarla Türkiye’de krallar yada kraliçeler gibi yaşayabilir hale geldi.

İşte bu aşamada bir turistten gelecek birkaç bin dolar için birçok adım atan hükümetimiz ne yazık ki turistten daha fazla para kazandıracak bilişim alanındaki ihracat için tam tersi adımlar atıyor. Adeta engellemeye çalışıyor.

En son wise’nin ülkemizden çıkması sonucuyla sadece western union ve bankalardan swift kalıyorki oda kesintileri çok fazla. İşte bu aşamada DeeLance imdadımıza yetişiyor. 2023 sonunda açılışı yapacaklarını belirten tokenin adresini bu yüzden yazmadım. Ayrıca yurtdışı firmalar ne yazık ki harcamalarını devlete beyan etmek zorundalar. İşte bu noktada bu kripto para birimi bu süreci nasıl yöneteceği ile ilgili kendilerine bir mail attım. Eğer bu olursa aşağıdaki ekran görüntüsündede göreceğiz üzere son derece makul fiyatlara para transferini gerçekleşebilecek.

 

 

DeeLance

Yorum yapın