İngilizce Kısa ve Basit Hikayeler

İngilizce öğrenme yaşı artık anaokuluna kadar inmiş durumda. Globalleşen dünyada İngilizcenin önemini bilmeyen yok diye düşünüyorum. Ne yazık ki bu konuda geçmişte iyi bir eğitim aldığımı söyleyemem. Ne lise ne üniversite döneminde.

Halbuki hangi meslek sahibi olursanız olun İngilizce bilirseniz, mesleğiniz ile ilgili çok daha kaynağa ulaşabilirsiniz. Amerikayı yeniden keşfederek boşa zaman harcamaya ne gerek var ? İngilizce bilmek birçok kaynağa rahatlıkla ulaşmanızı sağlar. Bir annenin, öğretmenin, doktor yada mühendisin tecrübelerinden internet ve İngilizce sayesinde çok rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Özellikle yazılım alanında çalışıyorsanız İngilizce ile ulaşabileceğiniz kaynakların haddi hesabı yok.

Daha önceki içeriklerimi okuduysanız birçok alan adına sahip olduğumu yazmıştım. Bunlardan biride ingilizcehikayeler.net alan adıydı. Satın alma sebebim ise tamamen sosyal sorumluluk projesi olarak. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlara ve özellikle küçük çocuklara biraz olsun yardım olsun düşüncesi ile alan adını almıştım. 

İşlerin yoğunluğundan dolayı ancak siteyi açabildim. Şimdilik hikayelerin İngilizce anlatımı, gramer yapısı olarak en basit ve tabiki en kısa hikayeleri siteme Türkçe tercümeleriyle eklemeye özen gösteriyorum.

Yeni bir site olduğu için şimdilik yavaş yavaş giriyorum içerikleri. Sitede reklam bulunmuyor ve tamamen ücretsiz.

Eğer site hakkında görüşleriniz varsa lütfen bana yazmaktan yada yorum olarak bildirmekten çekinmeyin. Hatta eğer siteye katkı sağlamak isterseniz yorumlara yazabilirseniz sizlerde bu sosyal sorumluk projesine katkı sağlayabilirsiniz.

Umarım herkes tarafından beğenilir. İyi günler.

Sitemiz : https://ingilizcehikayeler.net/

Kapak Görseli : https://www.freepik.com/psd/mockup

Yorum yapın