İnternet Vergisi Düşürüldü Ya İnternet Fiyatları Ucuzlar mı ?

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ekonomik ömrünü tamamlayan hurda araçların tasviyesi için vergi kanunda küçük düzenlemeler yapılacağını belirtmiş 🙂 hazır hurda otomobillere el atmışken bide yurdumuzun kanayan yaralarından biri olan FAHİŞ internet fiyatlarınada el atalım demiş.. Kablolu ve kablosuz internet servis sağlayıcılığı hizmetlerinden alınan vergiyi % 5, diğer telekomünikasyon hizmetlerinden alınan vergiyi ise % 15 oranında düşürülmeye gidileceğini belirtmiş..

Şimdi seçim öncesi internet meraklısı arkadaşlar bu haberi duyunca ne de sevinirler diye düşünüyorum 😀 . Açıklamada okulduğu üzere verğilerde düşüşe gidilmiş 😀 yani toplam bedel üzerinden değil alınan vergiler üzerinden düşüşe gidiliyor hemde alınması çok saçma olan bir vergide. Söylemesi bile komik 😀 özel iletişim vergisi hani dedikodu fısıltı yapanlardan alınan vergi gibi. Bu verğideki düşüşün son kullanıcıya ne kadar yansıması olacak derseniz kesinlikle çok komik bi rakam olacağını düşünmekteyim. Hatta açıkcasını söylemek gerekirse en son gıda ürünlerinde % 18 olan vergi % 8 düşmüştü ama 🙂 ben ne marketlerde nede bakkalarda en ufak indirim görmedim 🙂

————————————— Güncelleme —————————————————————-

Ben bu yazımı yazmaya başladığımda sayın bakan kararı daha yeni açıklamıştı 🙂 aslında bu olayın sadece komedi olduğunu düşünerek hiç yazmayacaktım ama bir baktım bütün gazetelerde internet haber sitelerinde manşet olmuş sözler o zaman bu konuya değinmek lazım diye yazmaya karar verdim.

Ancak 🙂 iş yerinde bir türlü zaman bulamadığım için yazımı tamamlayamadım ve doğal olarak kaldıdada kaldı.. Ve bugüne kadar ulaştı 🙂 bakan açıklama yaptıktan bir hafta on gün gibi bir süre sonra yazımı yayınlayım dedim 😀 aslında bunu yayınlamaya karar vermemin nedeni gelen internet faturam 😀 … Kırmızı çizğinin üzeri olan yazım bir hafta önce yazmaya başladıpım kırmızı çizğinin altı ise yeni yazdığım zamanı.. O zaman yazmışım 🙂 indirimler hep hayal oluyor birilerinin işine yarıyor sadece diye.. Evet yine aynısı oldu internet indiriminin bizlere tek kuruş faydası olmadı..

Benim çooooook zengin devletim çoooook fakir olan çok az para kazanan gariban Türk Telekoma güzel yardımlarda bulundu.. Bizlerin faturalarında ise hiç değişme yok.. Ne diyim seçim öncesi halkın anlamadığı bir bomba patlatıp insanların dudaklarına balı sürdü… Ne denilebilir ki Avrupanın en yüksek internet fiyatlarını ödemeye devam, Sayın Cemil Çiçek size teşekkür edemiyorum 🙂 size teşekkürü Türk Telekom etsin 🙂

Yorum yapın