Kodaktan Etek Altı Görüntüleri

internetdevri.com aktif olarak yazdığım dönemlerden bir arşiv yazısı daha. 10 Şubat 2008 tarihinde başka bir haber sitesinde bulduğum bir yazı. İşin garip tarafı o zaman çok büyük bir firma olan Kodak ne yazık ki battı. Haberi aldığım haber siteside kapanmış. 12 yıl sürede ne kadar çok şey değişiyor değil mi ? Teknoloji konusunda yerinizde kalırsanız ne yazık ki hiç affetmeden sizi piyasadan siliyor. Basit şekilde gelişmezsen rakiplerin gelişir ve sen yine geride kalırsın.

Bu yazının garip taraflarından biride 🙂 bir ara Google’da etek altı aramasında bu sayfanın ilk sıralarda çıkıyor olması. Bir teknoloji sitesinin bu aradama çıkması :))) tabi o zaman gelen ziyaretçiden o kadar mutluydum ki. Binlerce kişi sadece bu aramadan geliyordu. Ancak şu anda umuyorumki çünkü o zamandan bu zamana Google algoritmasında çok değişti. Etek altı resimleri görmeyi bekleyenlerin bu sayfaya gelip aradığını bulamayarak anında çıkarak web sitemin hemen çıkma oranlarını rezil hale getirmek istemem. O yüzden resim sansürlenmiştir.

Kodak ilgi çekmek için Etek Altı Görüntüsünden faydalanmış gördüğüm kadarıyla. Burada Upskirt Advert for Kodak Moment başlıklı haberde Kodak firması bir fuar organizasyonunda dikkat çekebilmek için çok farklı bir reklam yöntemi denemişler. Resimlerdede görüldüğü üzere Manken Mini Eteğiyle meydana çıkıyor birden kalemini düşürüyor ve almak için eğildiğinde doğal olarak açılan mini etek, ama oradan çıkan ne öyle KODAK. Etik açıdan suistimala gireceğini düşünülsede reklamın amacının dikkat çekmek akılda kalmak marka degerini hafızalara kazımak gibi temel ögelerinin bu organizasyonda çok etkin kullanıldığı görülüyor. Resimlerde de görüldüğü üzere bu Etek Altı reklamın sadece bayların değil bayanlarında çok fazla dikkatini çektiğidir.. İnternette birçok forumda yer alan bu görüntü birçok kişi tarafından yenilikçi ve etkin bir Reklam fikri olarak karşılansada birçok kişi gibi bende bir suistimal olduğunu düşünmekteyim. Uzun süreler Reklam Sektöründe yöneticilik yapmış biri olarak çok farklı ve etkili bir reklam yönetimi olduğunuda itiraf etmeliyim.

 

etek altı

Yorum yapın