Masaüstü Bilgisayarda Kablosuz Yani Wireless ile İnternet Bağlantısı

Daha önce yazmış olduğum ” Kablosuz Ag yani Wireless Anlamı Nedir ” başlıklı yazımın googlede üst sıralarda çıkmasıyla Wireless konusunda çözüm arayan internet kullanıcılarının uğrak noktalarından biri oldu. Googlede ” MASAÜSTÜ BİLGİSAYARLAR İÇİN KABLOSUZ İNTERNET ” ,  ” wireless nasıl çalışır ” , ” masaüstü bilgisayar için wireless cihazı ” gibi aramalar sonucunda siteme ulaşmışlar yazımın altına Cenk gibi arkadaşlar yorum yazmışlar

“Afedersiniz komşumuzun Wireless modemi var bizim dairede interneti onun dizüstü bilgisayarı çekiyor ama bende dizüstü degil masaüstü bilgisayar var. Benim masaüstü bilgisayarımı Wireless yani Kablosuz aga nasıl bağlarım acaba burada bulamadımda ?”

Ancak benim hazırladığımWireless  yazısı bu tür sorunlara yönelik olmadığı ve gelen ziyaretçilerin sitemizden hüsranla çıkması sonucu bende Masa üstü  bilgisayarlarda Wireless ile internete bağlanma hakkında bir yazı hazırladım.

Masaüstü bilgisayarla wireless üzerinden internete nasıl bağlanır konusuna geçmeden önce belirtmem gerekirki bu her zaman en son seçeneğiniz olsun. Wireless çok gelişmiş bir teknoloji olmasına ragmen Kablo üzerinden bağlananılan ağ kadar hızlı degildir. Hele Wireless bağlantısı kapalı bir ortamda gerçekleşecekse o zaman tamamen sorun olur hatta hava değişikliklerinden bile bağlantınız sekteye ugrayabilir. Eger Cenk gibi İnterneti komşunuzdan kullanma durumundaysanız Wireless bağlantıyı tercih edin ama önce bağlantıyı kontrol ediniz. Cenk odasında komşunun internete girebildiğini yazdığı için onun için uygulabilir.

Wireless modemler Antenlerle radyo dalgaları yayarlar dizüstü bilgisayarlarda bu Wireless dalgalarını algılayan antenler otomatikman gelir ancak masaüstü bilgisayarlarda  bu donanım yoktur. Bunu sonradan ilave etmek gerekir. Bu konuda  marka vermek istemiyorum çünkü kullanmadığım için hangisinin iyi hangisinin kötü oldugunu bilemem. Bazı Wireless modem üreticileri modemler yanında bu donanım çözümlerini bedavada verebilmekteler.

Masaüstü bilgisayara Kablosuz ağla internete bağlamak için ilk çözüm  kasanızın içine sabit olarak monte edilen ” WIRELESS PCI ETHERNET KART “dır. Bu cihaz iyi ve sinyalleri güçlü olmasına ragmen kullanışlı bulmuyorum. Resmi aşağıda.

Masaüstünü kablosuz ağa dahil etmek için  kullanılabilecek ikinci ürün ise ” KABLOSUZ USB ADAPTÖR’leridir”. Bilgisayara bağlantısı son derece kolaydır söküp takabilirsiniz. En güzel özelliği ise usb uzatma kablolarıyla bilgisayarınızdan daha uzaga götürebilirsiniz, mesala pencere önüne götürebilirsiniz bu sayede sinyalin daha güçlü oldugu alanlara anten yerleştirmiş olursunuz. Bu yüzden bu ürün daha iyi …

Wireless modem aldım bunları kullanmak istemiyorum ama masaüstü bilgisayarımı wirelless modeme nasıl bağlıcam derseniz  wireless modemlerin arkasında kablo baglantısı için soketler mevcut yani en iyi yöntem yine kablo ile bağlanmak ama yok derseniz alışveriş sitelerinde vermiş oldugum anahtar kelimeleri aratın ürünler 19 Dolar ile 40 Dolar arasında değişiyor.

Anahtar Kelimelerimiz “KABLOSUZ USB ADAPTÖRÜ ” ve ” WIRELESS PCI ETHERNET KART “

Yorum yapın