Pinterest Logosu ve Renklerinin Anlamı

Pinterest, görsellerin paylaşıldığı mesaj panosunu andıran bir sosyal ağdır. Amerikada yayın olarak kullanılan PIN board’lar yani mesaj panolarında bir mahallede bebek bakıcısı, temizlikçi, çimleri biçecek kişiler yada kedisi falan kaybolanlar mesaj bırakırlar. Bu sayede hizmete yada işe ihtiyacı olanlar bu panolar sayesinde birbiriyle haberleşebilmektedirler.

Pinterestte bu PIN board’lardan yola çıkmıştır.  Bir nevi digital bir mesaj panosu olan sosyal bir ağdır. Pinterest logosundaki P harfi Pin anlamına gelmektedir. Ve P harfinin alt kısmına bakarsanız mesajları mesaj panosuna tutturmak içn kullanılan raptiyeler gibi ucunun sivri olduğunu görebilirsiniz.

Zaten Pinterest’teki mesaj panosuda tam olarak bu mantıkla çalışmaktadır. Yani hoşunuza giden görselleri kendi panonunuza sabitlemektesiniz.

Pinterest’in anlamını öğrendikten sonrada logosunun renklerini açıklayalım. Pinterest logosunda tercih edilen kırmızı renk bu PIN boardlarda yani mesaj panolarında en önemli mesajları vurgulamak için kullanılan kırmızı raptiyelerden gelmektedir. Evet 🙂 bu kadar basit. Raptiyeler sarı mavi kırmızı beyaz gibi birçok renk içermektedir. Acil ve önemli olanlar ise kırmızı raptiyelerle panoya sabitlersiniz.

 

 

Yorum yapın