SEO Başarı Hikayesi

Öncelikle bu makaleyi özellikle okumanızı ve en sonda yazacağım bir testi mutlaka takip etmenizi tavsiye ederim.

SEO uzmanları tarafından anahtar kelime rekabeti veya anahtar kelime zorluk derecesi gibi farklı isimlerle adlandırılan bazı arama sonuçlarında çıkmanın gerçekten zor olması ile ilgili bir haberi paylaşıyoruz.

İngilizce’de “Pepper” yani biber aramasında sırlamaya girmeyen bir site sıralamada birinciliğe yerleşti. Çinli iç giyim firması kendilerine marka adı olarak İngilizce Biber kelimesini geçmişler.

John Müller ise  aşağıdaki twitte bunun olası bir durum oldunu, bazı marka sitelerinin yaygın aramaları geçebileceğini söyledi.  John site sahibini ise  Twitter üzerinden yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Aşağıdaki twit dizisi aslında SEO uzmanları tarafından sık sık dile getirilen o kelimede çıkmamızı imkansız tezini etkisi hale getiriyor.  Şaka bir yana arkadaşlar hiç bir şeyin imkansızı yoktur ama böyle gerçekleşmesi çok zor hedefler koymayın yoksa moral olarak geri düşersiniz. Bu gerçekten uzun bir süreç, ciddi bütçe gerektiren bir süreçtir. Ve daha önemli olan John Müller abimizin dediği gibi bu durum geçici olabilir. Yani o kadarda sevinmeyin.

Şimdi başlıkta belirttiğim UYARI kısmına geldi. Tabiki böyle bir site sıralamda iyi performans gösterdi diye bir içerik yazmadık. Bu yazının özünde aslında alakasız aramalarda çıkmanızın sitenize zarar mı fayda mı sağlayacağı yönünde. Şimdilik bu twiti ve sıralamadaki siteyi takip edelim. Sıralamada değişiklik olduğu zaman bu içeriği yazıyor olacağım.

Şimdilik iyi çalışmalar.

Yorum yapın