Yeni Web Sitemiz Yayında – Nişan Elbiseleri

İnternetdevri.com’u açtıktan sonra referanslarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Bu sefer çok farklı bir istek çok farklı bir yapı ve gerçekten zor bir süreçti. Öncelikle alan adı efsane derecede güzel nisanelbiseleri.com yani  Nişan Elbiseleri

Arkadaş blogger altyapısına çok alışık olduğu için blogger altyapısı ile bir site tasarımı istedi. Bunun e-ticaret altyapısında olmasını istedi, bizler hazır paket programlar önersekte kabul edilmedi. Korona sürecinde başta nişan ve düğün olmak üzere aslında birçok sektörün yara aldığını o yüzden ekstra yatırım yapmanın şu anda getirisi olmayacağını düşündü.  Haklıda sonuçta birçok kişi hastayken, düğünler ve nişanlar yasaklanıyorken kim neden yeni bir nişan elbisesi alsın ki ? Birçok sektörde olduğu gibi giyim sektöründede bu daralma var hatta direk etkiledi diyebiliriz.

Şimdilik site yapısının bloggerda olmasını yaza korona aşısının bulunması ile elindeki ürünleri ve tamamını paket şeklinde alacağımız bir e-ticaret sitesine aktarmak istediğini söyledi. Aslında siteyi ilk baştan hazır e-ticaret yapısıyla açmak daha kolay. Çünkü iki farklı altyapı arasında veri aktarımı yapmak gerçekten çok zor. Aktarım sürecinde tekrar eden bilgiler olacak, tema uyumsuzlukları, yada altyapıdan kaynaklı bazı bilgiler eksik yada fazla olacak ve bunların kontrolünün mecburen elle yapılması gerekecek. Ancak müşteri her zaman haklıdır diyerek, gelecekte yapacağımız bu aktarım bizleri zorlar mı ? Test ederek başladık ve testlerimizde.o kadar korkmanın gerek olmadığını gördükten sonra siteye başladık 🙂 hatta bitirdik bile. Çünkü blogger altyapısı gerçekten çok kolay.

Blogger altyapısını incelikten sonra aslında bununda çok zor olmadığını gördük, altyapı Google olunca hem entragrasyon hemde başka scriptlere aktarım son derece kolay. Ve böylece çalışmalara başlayıp siteyi yayına aldık. Adı üstünde blog altyapısı olan bir siteyide henüz e-ticaret yapılmasa bile bir tema ile bu çok güzel bir hal aldı. Şimdiden umut ediyoruz ki  siteyi beğenirsiniz. Ve tabiki daha daha çok umut ettiğimiz bir şey daha varki çok yakın zamanda korona süreci biter insanlar sağlığına kavuşur, düğünler, nişanlar yeniden başlar ve herkes bu siteden bir nişan elbisesi almak için ziyaret eder.

Site adresimiz :

https://www.nisanelbiseleri.com/

Yorum yapın