İnsülin Rahatsızlığı Olanlar için Teknolojik Devrim İnsülin Pompası

Sitem içerisinde sağlık kategorisini açtığımda  ismi “internet devri” olan bir sitede neden sağlık sektörü olur gibi tepkilerin geleceğinden emindim. Ancak şu unutulmamalıdırki son yıllarda gelişen teknoloji ile sağlık sektörü o kadar iç içe girmiştirki artık ayrı düşünülemez durumdadır. Özellikle internete bağlı cihazlar olarak adlandırılan IoT cihazlar özellikle sağlık sektöründe bulunuyor.

Düşüncelerimi kanıtlayan bir cümleyi Webrazzi‘den buradaki bağlantıdan olduğu gibi iletiyorum. “Rock Health’e göre dijital sağlık sektöründe en çok yatırımcı çeken girişimler akıl sağlığına odaklananlar..”

Kaynak :
https://webrazzi.com/2022/10/11/davranissal-sagliga-odaklanan-alleva-12-milyon-dolar-yatirim-aldi

Bu kategori o yüzden çok önemli. Bir hafta önce bir arkadaşım bahsetti İnsülin için akıllı bir cihaz varmış ve özellikle çocuklar için son derece pratikmiş. Cihaz aslında telefonla iletişim kuran, birçok veriyi analiz eden, telefondaki sağlık bilgilerine erişen yada onlara data yollayan tarafta bulunuyor.

Cihazı biraz daha kapsamlı araştırdığımda http://www.type1community.net/where-to-buy-an-insulin-pump.html detaylı olarak bilgi aldım.

Sitede İnsülin pompası nedir?

Faydaları nedir ?

Nereden satın alabilirsiniz ?

Ve kimler kullanabilir ?

Başlıkları ile birçok detay verilmiş. En kısa zamanda bu siteyi Türkçe’ye tercüme ederek burada yayınlıyor olacağım. Ayrıca yine aynı sitede birçok insulin pomp hakkında yorumlar testleride buradan çevirmeye çalışacağım.

Bu çeviri hazırlanana kadar bende insülin ve insülin pompası hakkında daha çok araştırma yapmış ve konu hakkında umarım uzman denecek kadar bilgim olacaktır.

Yorum yapın