Yeni Web Sitemiz Sağlık Sektöründen Hemoroid

internetdevri.com alan adını 2006 yılında almıştım. Ama ilk aldığım alan adı değildi 🙂  İlk alan adımı 2002 yılında almıştım ama gelin görünki büyük umutlarla satın aldığım bu alan adları için zamanına göre ilerici ama bi o kadarda zamansız bir hareketti. Uzun yıllar satamadım halende birçoğunu satamasam da yıllık yenileme ücretlerini karşılayabiliyorum en azından.

internetdevri.com’u SEO, domain yatırımı ve yazılım konusunda bilgi vermek için blog olarak açmıştım. SEO konusunda bir yazımın başka siteler tarafından o kadar çalındığını, bloglarda ve forumlarda yayınlanmasını görmek çok zoruma gittiği için siteyi kapatmıştım. Sonrada domainin blog olması, sektörel olmaması sebebiyle kaydını yenilememiştim. Daha sonra verdiğim onca emeğe üzülüp tekrardan satın aldım. Eskiden yazdığım yazılarıda zaman zaman ekliyorum.

İnternet Devrini aldıktan sonra elimde bulunan yıllar önce satın aldığım domainleride tek tek açmaya başladım. Bunlar yıllardır yenileme ücreti verdiğim domainler tamamiyle kapalı. Aslında teklifler geliyor, kimsenin aklındaki fiyatı eleştirmek istemem ama cidden çok düşük rakamlar olması sebebiyle bende bu alan adlarını satmıyorum. Artık bir şekilde gelir getirmesi için teker teker bu alan adlarını açmaya başladım.

www.sicakkemoterapi.net

Daha önce yine internet devrinden “Sıcak Kemoterapi Rehber Sitemiz Yayında” başlığı ile yazmıştım. Aktif ettiğim alan adı sicakkemoterapi.net bir süredir elimde bulunan özellikle sağlık sektöründen bolca aldığım jenerik alan adlarından biriydi. Bunu aktif ettiğimizi yazmıştım. Sağlık en hassas olunması gereken konu diye düşündüğüm ve internette bu konuda çok fazla yalan yanlış bilgi olduğu bunu herkesin yaptığı gibi yapmak istemedim. Sitenin içerikleri konusunda sıcak kemoterapi konusunda Türkiye’nin kuşkusuz en önemli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Emel Canbay‘dan içeriklerinizi yayınlayabilir miyim şekilde izin aldıktan sonra böyle kaliteli içerikli bir site açtım.

www.nisanelbiseleri.com

İkinci site ise yine jenerik bir alan adı olan, birçok talibi olmasına karşı benim biçtiğim değerle eşleşmediği için açamadığımız sitemiz ve duyurusunu “Yeni Web Sitemiz Yayında – Nişan Elbiseleri” şeklinde yaptığımız nisanelbiseleri.com sitemiz. Bu sitemiz için sadece toptan satışını yapan firmalardan XML ile ürün bilgisi alıp yayınlamaya başladık. Arama performansı artınca e-ticaret alışverişine açıyor olacağız.

www.hemoroit.com

En son domainin yatırırımız bir ortaklıkla gerçekleşen hemoroit.com 🙂 Alan adı jenerik aslında, Türk dil kurumu tarafından hemorit şeklinde yazılmış ancak bütün her yerde hemorid olarak geçmekte. Halk arasındaki ifadesi ile basur 🙁 Yaygın olsada yanlış yanlıştır. Bu siteyi açmamızdaki amaç ise Türk Dil Kurumu tarafından bizimki doğru gösterilsede internet alemi tarafından yanlış yazılan bir alan adıyla Google aramalarında üst sıralara çıkabilir miyiz. Bu arada sıcak kemoterapi sitemi açarken gösterdiğim özeni bu sağlık sitesindede gösterdim. Konusunda uzman ve tek işi hemroit tedavisi olan uzmanlardan içeriklerini sitemde yayınlamak konusunda izin aldım. İsim vermek istenmediği için yazamıyorum ama kendisine sonsuz teşekkürler.

Peki bunlarla bitecek mi 🙂 hayır! Bu ay bitmeden ve tabiki bu yıl bitmeden en az 3 tane daha site açmış olmayı planlıyorum. 3 sitemizde sağlık sitesi olduğu ve içerik temin etmek konusunda hassas olduğum için birçok hastahane ve doktorla iletişim kurup izin almak zorunda kalıyorum. Yakında yeni site haberleriyle ilgili bir içerik daha eklemiş olurum.

Resim görseli :People vector created by rawpixel.com – www.freepik.com

Yorum yapın